joi, 19 septembrie 2013

Random Notes

Si cand te gandesti ca totul a pornit de la o celula. O celula care se divide de n infinit de ori.
Intentia broastelor de a zbura a rezultat in manifestarea acestui "desire" si aparitia unei "specii", a pasarilor. nu a fost doar intentia unei broaste, ci a tuturor broastelor. aceste toate broaste ce sunt de fapt? rezultat al evolutiei? bulshit
Suntem niste diviziuni...ne tot dividem si dividem si dividem( pe plan fizic si local) de fapt eu sunt tot, tu esti tot, broasca e tot. un singur tot care creeaza care de fapt nu e singur ca nu poate fi numarat.este tot si gata. eu, Elena, sunt o manifestare, o intentie, o constructie, o creatie, un joc, un bit, o inocenta, o teama, un haos. ce e important pentru mine?
care e treaba cu gandurile?gandurile doar apar, ca le dau o importanta prea mare celor care imi fac rau este alegerea mea. observarea transforma orice in ceva "real", palpabil, vazut de mintea locala, minte care e limitata, merge pe cauza efect, se teme, e vai de ea. de aici si oameni atat de fricosi.
asa sunt si eu eu.mi-e teama sa vorbesc. spun ceva doar daca este super documentat, experienta anterioara etc. e absurd.asta nu inseamna nimic altceva decat ca mi-e teama de mine insami, ca mi-e frica sa vorbesc cu mine, sa imi spun lucruri care ma dor, care nu imi convin. dar adevarul si cuonoasterea? odata ce stii treci la next level,mai aproape de natura ta, mai aproape de sine. iubire.
apropo de a vorbi cu mine insami, mi-a trecut mai devreme o idee prin cap aka gand: mie nu imi convine ca e vorba de un tot si ca eu sunt doar ceva trecator in viata asta de om, ca eu ma lupt sa construiesc ceva frumos, ma lupt sa inteleg ce e cu mine si nu am timp si cand mor se pierde toata munca MEA si m-am bosmuflat, am zis ca nu im convine, dupa care mi-am dat doua palme si mi-am dat seama ca traiesc cu niste sechele din viata de pana acum, de fapt inca nu reusesc sa ma desprind  de local si sa zbor. am momente de zbor foarte rare si asta pentru ca nu ma concentrez pe ceea ce conteaza. sunt lenesa, dar in acelasi timp proasta. d ece nu mi-as focusa eforturile pe ce ma face fericita? in loc sa traiesc comod, in rutina, sa nu ma deranjez sa fac ceva pentru mine, Pentru MINE. :)) Stupid.
gata ajunge

http://www.youtube.com/watch?v=g5ps2JUxKps&list=PLC49FC96BD896501A E Bonobo, ma face sa inchid ochii

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu