Revin la prima decizie.Consider ca alegerea Lazarului este cea mai buna alegerea a vietii mele de pana acum. De ce? Pentru ca de acolo a inceput totul. Chiar daca simteam ca nu fac parte din lumea aia totusi era un fel de spatiu plin de arhetipuri: intalneam acolo imagini dezirabile, erau imaginile la care voiam si eu sa ajung. Voiam sa fiu o imagine. Intr-adevar atunci imi doream sa am si eu skateshoesi si conversi si sa am parul tuns misto si sa fiu cool. Dar asta imi doream eu. Lazarul a fost pentru mine un ghid in viata. Mi-am dorit sa fiu si m-am regasit si in tipa cu multi bani, si in fata timida dar foarte desteapta, intr-o rockerita cu ochi albastri par saten si foarte lung, in fata care s-a combinat cu un tip tare care juca baschet in curtea scolii. Fiecare dintre aceste personaje reprezenta o tinta pentru mine.
Dupa ce am terminat liceul am devenit ce mi-am propus: mergeam la petreceri misto, imi placea cum eram perceputa, aveam conversi, dar fericirea unde era?Bineinteles ca tot ce imi doream eu ca boboaca erau doar niste idealuri minuscule, pentru ca nu stiam cat de departe pot de fapt sa ajung. Iar bucuria aia a fost aproape insesizabila. Asa si? Am ajuns aici? Nu am mare satsifactie. Asta e ce conteaza de fapt? Acum stiu ca nu.
In fine, in sfarsit imi dau seama ca fie criticile, fie complimentele celor din jur nu ar trebui sa ma afecteze. Cei din jur sunt fatetele mele: chiar daca tu esti egoist, asta este o trasatura a mea pe care nu vreau sa o recunosc, nu o accept dar o intalnesc in viata asta de pamantean prin tine.
Povestea poate continua si lantul asta nu poate fi rupt.Pur si simplu nu va reusi nimeni sa faca asta.
Liniste.
"Love nu e doar love. E doar love"
Iar Massive Attack este tot.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu