luni, 21 octombrie 2013
Tulbure
Am obosit. Nu reusesc sa imi focalizez atentia pe ce conteaza pentru mine. Nu reusesc sa fiu calma. Ma agit fara niciun sens. Imi spun ca vreau sa fac aia si aia si aia.
Lista de probleme:
sa fiu mai persuasiva
sa imi gestionez mai bine timpul
sa imi gasesc mentori
sa stick around with oameni care ma ajuta, de la care pot invata si cu care pot face chestii tari
sa citesc chestii practice, nu bullshit
sa nu mai traiesc in haos
sa nu mai fiu teroeticiana si atat
sa pictez si sa tai si sa indoi
sa fac sport
sa mananc sanatos
sa scap de obsesii
sa nu mai pierd noptile in oras
sa nu mai fiu obosita
Ce e important nu exista. Depinde de importanta pe care o acord eu anumitor lucruri. Cele mai importante 3 lucruri din viata mea?
Habar nu am. Stiu ca una din ele este pacea interioara. Mi-o doresc, nu reusesc sa ajung la ea. Tocmai am zis ca nu ma pot calma.
Vreau toate astea pentru mine. Si daca vreau pot sa o fac. Totusi, care e treaba cu mine. De ce nu ma apuc? nu imi doresc cu adevarat?Nu e ceea ce vreau...inca? Inca vreau haos si cred ca e cool sa fii complicat ca om?Pentru ca celor din jur le plac oamenii dubiosi si complicati? Nu e asa. Mie imi plac oamenii simpli, stapani pe sine, care stiu ce vor. Oameni care au reusit ceea ce vreau si eu sa reusesc. Sa isi gaseasca pacea.
Oare asta e idealul meu? Nu ma las iar influentata? Poate mi-e bine asa si nu imi dau seama? Nu cred, doar vreau mai mult. Asta e tot.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu